Megaedukacja: Skuteczne korepetycje i szkolenia indywidualne w Poznaniu

Najczęściej zadawane pytania o korepetycje i konsultacje

Waxing Gibbous MoonKsiężyc powiększający się do pełni, faza 4/8 | Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV Megaedukacja: ilustracja NPV

Czy pobieranie korepetycji jest etyczne?

Etyka to nauka o wyprowadzaniu prawd moralnych. Jeżeli tak się potraktuje etykę, to odpowiedź będzie zależała od tego, czy pobiera się korepetycje u swojego oficjalnego nauczyciela szkolnego. Może to budzić wtedy obawy etyczne. Dobry nauczyciel potrafi nawet wtedy odróżnić „ucznia na lekcji” a „ucznia na korepetycjach”, wtedy nie powinno być to nieetyczne.

Pomimo tego każdy sam powinien sobie sam zadać pytanie i samemu zdecydować, czy warto pobierać korepetycji u oficjalnego nauczyciela (tzn. takiego, który uczy danego przedmiotu danego ucznia w szkole lub na uczelni). Gdy korepetytor nie ma wpływu na ocenę z danego przedmiotu, to korepetycje są jak najbardziej etyczne i nie budzą żadnych zastrzeżeń etycznych.

Czy pobieranie korepetycji jest wstydliwe?

Czasami zadajecie Państwo takie pytanie. Faktycznie może się tak czasami wydawać — dodajmy od razu, że niesłusznie. Korepetycje zazwyczaj są kojarzone ze zaległościami. W 60% przypadków osoby, które pobierają korepetycji, mają trudności z danym przedmiotem. Można wtedy zauważyć, że ludzie się wstydzą, że pobierają korepetycje, bo może być to uważane, że są słabsi niż inni. Taki stereotyp jest jednak mylący, bo na korepetycje zgłaszają się również uzdolnione osoby, a wtedy korepetycje powinny być traktowane jak wyróżnienie.

Poza tym w USA prowadzony jest program nauczania indywidualnego dzieci i młodzieży, czyli inaczej korepetycji. W Polsce przed wojną każdy, kto myślał poważnie o swojej edukacji pobierał korepetycje u znanych matematyków, fizyków czy chemików. Myślę zatem, że nie ma w tym nic wstydliwego, że ktoś pobiera korepetycje.

Czy warto pobierać korepetycje?

Wydaje się, że warto, pod warunkiem, że rozwijają one wrodzone uzdolnienia, pomagają w zaliczeniu trudnego przedmiotu lub pozwalają wzmocnić się psychicznie. Np. wielki kompozytor Padarewski zanim stał się taki sławny pobierał ogromne ilości korepetycji gry na rożnych instrumentach. W celu osiągnięcia czegoś w życiu trzeba intensywnie pracować, lepiej to robić pod okiem dobrego korepetytora.

Co powinno się zabrać na korepetycje?

Standardowo zeszyt, długopis. Ponadto w przypadku ścisłych przedmiotów kalkulator naukowy, tzn. taki, który ma funkcje logarytmów i potęg.

Czy korepetycje w MEGAEDUKACJA są stresujące?

Na początku tak może się wydawać. Każdy początek jest ciężki. Musi minąć pewien czas, aby móc przyzwyczaić się do tempa pracy na korepetycjach. Korepetycje nie będą na pewno łatwe i przyjemne, lecz mogę obiecać, że będą efektywne. Niech to jednak Państwa nie zniechęca do korepetycji i konsultacji, gdyż w większości przypadków po korepetycjach ludzie są bardzo zadowoleni, bo osiągają, to co sobie zaplanowali.

Kto udzielał korepetycji?

Czy wiedzieliście Państwo, że Arystoteles, Sienkiewicz, Kant i wielu innych znanych naukowców i myślicieli udzielało korepetycji. Najlepszym przykładem ludowego nauczania jest wielki Banach — matematyk i logik w szkole lwowsko-warszawkiej — zanim stał sie sławny i lubiany nie miał nawet wykształcenia.

Po szkole średniej ciężka sytuacja rodzinna uniemożliwiła mu studiowanie. Zaczął udzielać korepetycji i samemu uczyć się matematyki. Przypadkowo Hugo Steinhaus (prof. matematyki) usłyszawszy rozmowę Banacha z przyjacielem o całkach Cauch`ego zapoznał Banacha. Zadał mu zadanie, nad którym pracował kilka lat. Banach po 3 dniach przyniósł rozwiązanie. Banach uzyskał szybko doktorat bez magisterium. (Ciekawe czy aktualnie w polskim szkolnictwie byłoby to możliwe).

Tak się zaczęła kariera naukowa Banacha. Przez wiele lat żył jednak z korepetycji i udzielała ich nawet później, w tym w ciężkich czasach okupacji. Pobierając korepetycje popieracie Państwo w zasadzie naukę, bo pozwalacie Państwo na rozwijanie się ludzi, którzy ich udzielają.
©MEGAEDUKACJA Poznań 2006-2019 || Korepetycje | Korepetycje matematyka (IB) Poznań | KONTAKT | CENNIK